Založ si blog

Slovenská nátura

 

Stojím pri nápojovom automate v jedálni jedného hotela, držím v ruke pohár a čakám na pána, ktorý stojí predo mnou. Ten stojí tiež, svoj pohár už vložil do automatu a čaká. Už dosť dlho. „Musíte stisnúť ten gombík“ – poviem mu po chvíli čakania. Pozrie na mňa s pohŕdavo a s pocitom duševnej prevahy zahlási: „To je automat. Nemusím nič stískať“. A čaká ďalej. Nevydržím to, nahnem sa poza neho a stisnem ten gombík. Nápoj mu naplní pohár. „No vidíte, ide to samo“ – potvrdí svoj inteligenčný status a pokrúti hlavou nad mojou nechápavosťou.

Sedíme v čakárni u diabetológa. Je tu, ako vždy, plno. Na dverách je veľký nápis, že si treba vyzdvihnúť kartičku s číslom z krabičky hneď pri dverách. Sestrička podchvíľou vyjde, povie číslo a niekto vojde dovnútra. Starší manželia sedia hneď pri dverách a posťažujú si, že čakajú už tri hodiny. „A aké máte číslo?“ – spýtam sa. „Aké číslo?“ – začudujú sa…

Moja bývalá bola tiež Slovenka. Vyletela z vedľajšej na hlavnú a vrazila do boku auta prechádzajúceho po nej. Okamžite sa vyrútila na šoféra z pokrikom: „Ty debil, ako to jazdíš?“ Chlap sa nezmohol ani na slovo. Privolaní policajti sa ju snažili ukľudniť: „Pani, vyšla ste z vedľajľej cesty, máte tam značku“. „Žiadna značka tam nie je“. – zaprotestovala. Tak ju k tej značke doviedli a ukázali jej ju. „To je podvod“ – zahlásila. „Prisahám, že keď som tadiaľ išla, ešte tam žiadna značka nebola“.

Na domovej schôdzi sme sa dohodli, že vzľadom k novej parkovacej politike vyhradíme náš pozemok okolo domu na parkovanie našich áut, aby nám tam nestávali cudzí. Najviac horlil sused Ondro, lebo on chodí autom do práce a nemieni za parkovanie platiť. Vyrobil som teda veľký nápis Súkromný pozemok a sused vytlačil a na stenu domu vylepil ešpézetky tých našich áut. Keďže bývam na prízemí, podchvíľou robím policajta a upozorňujem tých, ktorí nápisy nerešpektujú, aby nám pod oknami neparkovali. Pred pár dňami som takto vyháňal jedného z úplne iného okresu, hoci sused Ondro, ktorý práve prišiel z práce, to mohol urobiť tiež. Namiesto toho som ešte nezavretým oknom začul, ako dotyčnému hovorí, že som neznášanlivý nervák a nech si z toho nič nerobí…

Tak neviem. Možno aj v iných národoch žijú takí ľudia, ale tých nepoznám a netrápi ma to. Na Slovensku mi ale záleží. Určite aj vy poznáte možno ešte krajšie príklady chovania našich spoluobčanov v rozpore s logikou a zdravým rozumom…

Napíšte.

Okradni pána, kedy môžeš. Pán ťa okradne kedy chce

16.09.2019

Je neskutočne zábavné sledovať dohady a naťahovačky okolo nedostatku financií prakticky na všetko. Analýzy robia spravidla ľudia odtrhnutí od reality, celoživotne zašití v nejakom teoreticky-zbytočnom viac »

Odvrátená tvár slobody

19.08.2019

Sloboda a demokracia sú v ostatných rokoch snáď najfrekventovanejšie výrazy v masmédiách. Vyskytujú sa zväčša pospolu, aspoň v tých médiách, v živote ale majú veľmi rozdielny osud. viac »

Princ na bielom koni a koxartróza

11.08.2019

Hovorte si čo chcete, mne sa film Pretty wooman páči. Tá myšlienka, ako bohatý fešák zachraňuje dievča z ulice, je mi blízka. Aj ja som kedysi hral princa, čo bozkom zobudí Snehulienku, viac »

Donald Trump

USA chystajú dočasné výnimky z ciel na stovky čínskych tovarov

20.09.2019 13:31

Spojené štáty dočasne poskytnú výnimky z ciel na viac ako 400 čínskych produktov, ktoré administratíva prezidenta Donalda Trumpa zaťažila clami vlani.

chlieb, múka, obilie

Slovensko bude mať dostatok múky pre seba

20.09.2019 13:10

Aj napriek priemernej úrode hustosiatych obilnín a repky sú slovenskí mlynári a pekári po tohtoročnej žatve sebestační v dodávkach múky.

Vladimir Putin

Šamana, ktorý putoval do Moskvy vyhnať Putina, deportovali do Jakutska

20.09.2019 12:48

Informoval o tom v piatok spravodajský portál Tajga.info s odvolaním sa na tlačovú službu buriatskej vlády.

vlak, železnice, trať, koľaje

Železnice po 2,5 roku stále neuzavreli tender na stavbu, ktorá potrvá tri roky

20.09.2019 12:38

Tender na modernizáciu železničnej trate Bratislava, Devínska Nová Ves - Kúty - štátna hranica SR/ČR trvá už dva a pol roka.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 520
Celková čítanosť: 984809x
Priemerná čítanosť článkov: 1894x

Autor blogu