Založ si blog

Má to v sebe každý z nás

 

A všetci o tom vieme.

A všetci po tom túžime, akoby to bolo niečo nedosiahnuteľné a vzdialené, hoci sa stačí len načiahnuť a vziať si to. Alebo darovať. Každý z nás má v sebe tú božskú časticu, vzácnejšiu ako Higgsov bozón, a nikto nemusí budovať drahé a zložité zariadenie, aby sa k nemu dostal.

Stačí len chcieť.

Stačí len načiahnuť sa do vlastného srdca a vziať a darovať.

Lebo láska má tú neuveriteľnú vlastnosť, že sa nedá vyčerpať, ak to sami nechceme. A čím viac jej dávame, tým sme bohatší. A nie je nič jednoduchšie ako rozdávať lásku, nie je nič prirodzenejšie ako milovať a byť milovaný a nie je nič pre život dôležitejšie, ako žiť v láske a pre lásku…

Hovoríme o nej, píšeme o nej, skladáme básne a spievame, ale vpustiť si ju do života nedokážeme. Asi sa bojíme. Asi sa hanbíme prejaviť to, čo je v nás najkrajšie, asi si myslíme, že všetci len čakajú na to, aby nás mohli zraniť. A pritom každý z nás jej má v srdci plno, a niekto ani netuší, koľko až, kým neotvorí stavidlá a nevypustí ju von. Asi sa nedokážeme otvoriť bez strachu, že nám ten poklad ktosi ukradne, preto sa zatvárame, aj keď tak veľmi túžime…

Môžeme všetko.

Nosíme v sebe toľko krásy, že by sme vedeli lietať.

Máme to v sebe.

Ten kúštik vesmíru.

Ten základ života.

To všetko, pre čo sa oplatí žiť…

 

Všetci chceme byť dobrí

01.12.2019

Som presvedčený o tom, že väčšina ľudí má dobré úmysly a hoci sebectvo a chamtivosť slávi čoraz väčšie úspechy, mierumilovnosť je stále prevažujúcim pocitom v srdciach drvivej väčšiny viac »

Prečo im to žerieme aj s navijakom?

15.10.2019

Stredoveký florentský politik a autor literárnych diel o štátnom zriadení Nicolo Macchiaveli vyslovil poučku, ktorá sa nesie stáročiami až do dnešných dní: Rozdeľ a panuj. Otvorene či viac »

Chráň nás pánboh od takej čvargy,

23.09.2019

prehlásil kedysi za hlbokej „totality“ jeden môj bratanec. Pracoval vtedy ako správca bazénu v jednom veľkom, vtedy novom a luxusnom hoteli vo Vysokých Tatrách. Hovoril o tom, ako k nim zavítala viac »

47-Zukov-4x

Tvár moskovských protestov nekončí za mrežami

06.12.2019 19:09

Jegor Žukov, symbol vzdoru mladých Rusov, sa po pol roku strávenom vo vyšetrovacej cele a v domácom väzení môže cítiť znova slobodne.

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

Ropná plošina

Krajiny OPEC sa dohodli so spojencami na výraznejšom znížení ťažby ropy

06.12.2019 17:00

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci sa dohodli, že v 1. štvrťroku budúceho roka znížia svoju ťažbu o ďalších 500 000 barelov denne.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 524
Celková čítanosť: 1043806x
Priemerná čítanosť článkov: 1992x

Autor blogu