Založ si blog

Svet vybabrávačov a parazitov

 

Možno je to prírodný zákon.

Možno je vybabrávanie len pokročilejšou formou boja o prežitie, lebo človek sa vymanil z prírody tým, že deklaruje ochranu slabších jedincov a tým silnejším niečo zakazuje. Náročky píšem „deklaruje“ a nie „chráni“, lebo morálne pravidlá sú tu zjavne na to, aby sa porušovali. A vybabrávanie je spôsobom, ako tieto pravidlá obísť.

Snaha zneužívať iných je tu od nepamäti. V ostatnom čase sa však vystupňovala do krajnosti a svet dneška je tu pre tých, ktorí sa dokážu voziť na káre, ťahanej tými, čo vybabrávať nevedia. Obchádzanie pravidiel sa stalo podmienkou úspechu. To preto treba stále nové zákony, to preto sú tieto zákony neúčinné. Tí, čo sa dostali k moci určovať pravidlá, preukázali schopnosť vybabrať s ostatnými a uzákoniť také, aké vyhovujú im. Napríklad dlhší bič a pevnejšie opraty pre tých, čo ťahajú. Aby to bolo možné, treba využiť všetky prostriedky, lebo naivita ťahajúcich nie je bezmedzná a uveria len uveriteľným klamstvám. Našťastie, je tu aspekt „podľa seba súdim teba“, a ťahajúci si vo svojej poctivosti nevedia ani predstaviť, čoho je schopný človek, ktorý nikdy v živote neťahal, a ako veľmi mu záleží na tom, aby sa viezol. Že je schopný aj prevrátiť morálku hore nohami a zahrať divadielko, hodné profesionála. Špičkoví paraziti tu požívajú nielen materiálne výhody, ale aj morálnu úctu od tých, čo na nich robia. Spracúvajú myslenie ťahajúcich pomocou masmédií a valia do nich bludy, aké sa im hodia.

Jednou zo základných taktík, ako prinútiť ťahajúcich ťahať, je rozdeliť ich. Fyzicky, názorovo, morálne. Dnes sa už ľudia neschádzajú tak, ako kedysi. Už si nezdieľajú pocity verbálne aj mimozmyslovo, už sedia pri obrazovkách a prijímajú pocity iných. V záplave informácií, ktoré sú im predkladané, sa nemôžu vyznať, preto si vymýšľajú vlastné teórie, najradšej úplne bizarné, originálne, neskutočné. Namiesto toho, aby sa snažili oddeliť zrno od pliev, vyrábajú ďalšie plevy. Veria už len tomu, čomu chcú veriť, prípadne tomu, čo sami vymysleli. Koľko ľudí, toľko názorov. Ak príde k stretu s názormi iných, bojujú urputne a namiesto toho, aby sa snažili pochopiť, postavia hradby a strieľajú ostošesť. Tomu hovoria „sloboda“. Biť sa za svoj názor je príkaz dneška. Prikázali nám to tí, ktorým táto bitka vyhovuje, lebo kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. Kým názorová sloboda je podporovaná, lebo prispieva k roztrieštenosti ťahajúcich, inde je nežiadúca. Každý má právo na svoj názor len dovtedy, kým ťahá. Kým vstáva ráno do práce a dáva svoje sily a um ťahaniu káry. Aj keď sa už objavili informácie o tom, že vďaka technike by už ani toľko ťahať nemusel, je žiadúce, aby bol súčasný stav zachovaný, lebo ten, kto ťahá, nemá čas premýšľať. Napríklad nad tým, prečo on musí ťahať a iný sa vezie…

Všetci chceme byť dobrí

01.12.2019

Som presvedčený o tom, že väčšina ľudí má dobré úmysly a hoci sebectvo a chamtivosť slávi čoraz väčšie úspechy, mierumilovnosť je stále prevažujúcim pocitom v srdciach drvivej väčšiny viac »

Má to v sebe každý z nás

20.10.2019

A všetci o tom vieme. A všetci po tom túžime, akoby to bolo niečo nedosiahnuteľné a vzdialené, hoci sa stačí len načiahnuť a vziať si to. Alebo darovať. Každý z nás má v sebe tú božskú viac »

Prečo im to žerieme aj s navijakom?

15.10.2019

Stredoveký florentský politik a autor literárnych diel o štátnom zriadení Nicolo Macchiaveli vyslovil poučku, ktorá sa nesie stáročiami až do dnešných dní: Rozdeľ a panuj. Otvorene či viac »

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

Ropná plošina

Krajiny OPEC sa dohodli so spojencami na výraznejšom znížení ťažby ropy

06.12.2019 17:00

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci sa dohodli, že v 1. štvrťroku budúceho roka znížia svoju ťažbu o ďalších 500 000 barelov denne.

SR Bratislava súd zmenky ÚVV Markíza Marian Kočner

Prokurátorovi z Threemy dočasne pozastavili výkon funkcie

06.12.2019 16:58

Prokurátorovi Palovičovi ešte v lete tohto roku zaistili policajti mobilný telefón. Dôvodom bola komunikácia s viacnásobne stíhaným podnikateľom Marianom Kočnerom.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 524
Celková čítanosť: 1043675x
Priemerná čítanosť článkov: 1992x

Autor blogu