O styku nielen sexuálnom

Neviem, aké skúsenosti máte s webovými stránkami našich úradov. Ja strašné. Presnejšie – žiadne. Niežeby naše štátom, teda nami platené úrady webové stránky nemali. Majú. Farebné, komplikované a drahé. Farebné preto, aby celý svet videl, čo všetko robia pre občana. Komplikované preto, aby sa v nich ten občan nevyznal a otravovanie úradníkov ich prostredníctvom radšej vzdal. A drahé preto, aby z nich čosi kvaplo aj do vrecka – veď štát to zaplatí.

Ja ako občan som nikdy, opakujem nikdy cez žiadnu stránku s prídavkom .gov nič nevybavil. Každý úspešný styk s úradom vždy prebehol „per huba“.

A tak je namieste otázka: na kieho čerta je nám drahá výpočtová technika, keď aj tak beháme po úradoch po vlastných. Načo platíme za inovácie kancelárií, keď úroveň služieb zaostáva za technikou aspoň 20 rokov. A načo je úradníčke za prepážkou štvorjadrový procesor, keď PC používa len ako písací stroj?

Odpoveď je jednoduchá: peniaze.

Technika ide rýchle vpred a rok starý stroj už je nemoderný, takže úrad sa na zastaralú techniku môže vyhovoriť vždy, keď čosi nestíha. A z investícií na inováciu sa dá – ako je už na Slovensku dobrým zvykom – uliať aj čosi bokom.

V ostatnom čase som mailom požiadal niekoľko úradov o informácie, ktoré tak farbisto propagujú na svojej webovej stránke. Ani jeden mi neodpovedal. Jednoducho: j.bú na mňa. Takže môj styk s nimi zostáva aj naďalej čisto sexuálny…

S hejtermi sa nekamarátim

16.10.2020

Nakazených pribúda raketovým tempom. Už nie sme tou krajinou, ktorú pred polrokom obdivovali za jej disciplínu a skvelé výsledky v boji s pandémiou. Prepadávame sa do bahna čoraz viac. Prečo? Nuž nielen pre nedostatočné opatrenia vlády, ktorá z empatie k občanom nevyhlásila tie opatrenia skôr, ale hlavne pre čoraz väčší hnev či až nenávisť tých občanov k [...]

Načo zachraňovať životy?

13.10.2020

„Lebo človek v svojej zlobe je ukrutnejší a zaťatejší ako krokodíl. Jeho srdce je tvrdšie ako kameň, jeho márnivosť ničotnejšia ako prach. Ponor ho do rieky, a len čo mu uschnú šaty, bude taký istý ako predtým. Vrhni ho do smútku a sklamania, a keď sa zviecha, bude zasa taký istý ako predtým…“ (Egypťan Sinuhe) Celý život komusi pomáham. [...]

Čo je dôležitejšie ako život?

05.10.2020

Tak už sme ťa pochovali. Nepomohla ti ani najmodernejšia technika. Odpojili ťa od prístrojov, preložili tvoje bezvládne telo na vozík a previezli z Jisky do márnice. Nikdy za života nebol o teba taký záujem, pohrebné služby sa takmer pobili o to tvoje telo a hyeny v ľudskej koži s vidinou kšeftu ťa uchmatli iným, ale napokon všetko dobre dopadlo. Dobre znamená [...]

musk

Putin prirovnal Muska k tvorcovi sovietskych rakiet. Čím je podľa neho posadnutý?

16.04.2025 20:53

Musk pred časom verejne vyhlásil, že sa s Putinom rozprával iba raz, a to pred ruskou inváziou na Ukrajinu a o vesmírnych technológiách.

rieka Kongo, potopená loď

Obrovská tragédia na rieke Kongo: Požiar a potopenie lode si vyžiadalo najmenej 50 mŕtvych, vyše 100 je nezvestných

16.04.2025 20:00, aktualizované: 20:22

Desiatky ľudí sa podarilo zachrániť, ale mnohí majú rozsiahle popáleniny.

Miloš Vučevič

Srbský parlament schválil novú vládu. Premiér je politicky neskúsený lekár

16.04.2025 19:05

Podľa Reuters bolo toto hlasovanie len formalitou.

Kaja Kallasová, Robert Fico

Slovensko sa zaviazalo, že do Moskvy na oslavy chodiť nebude, pripomína eurokomisia. Fico: Prekvapuje ma ten 'povyk'. Chystá sa na pochod Nesmrteľného pluku

16.04.2025 18:55

Rusko využíva oslavy konca druhej svetovej vojny na ospravedlnenie svojej agresívnej vojny, znie z Bruselu.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1733414x
Priemerná čítanosť článkov: 3073x

Autor blogu

Archív