Keď sa nahneváme, budeme zlí,

povedal nám priamo do kamery veľkomožný pán doktor Pázstor, a mne pri predstave, že by naši lekári boli na nás ešte horší ako doteraz, takmer stuhla krv. Je zjavné, že ich českí kolegovia posadili na koňa, takže začali rajtovať. Pravdaže, nie na tých, ktorým boli tie slová zdanlivo adresované, lebo naša vláda ich má očividne na háku. Veľmi dobre totiž vie, že my, pospolitý ľud, budeme dávať pánom doktorom úplatky aj keby sme si na ne museli požičať, takže ich skutočné príjmy sú celkom iné, ako deklarujú – česť výnimkám. Naše demokraticky zvolené panstvo má svojich vlastných medicinmanov a tých ostatných nepotrebuje. Tie slová boli určené nám, biednym poddaným, čo napokon ten pán ani neskrýval: doplatia na to pacienti.

Tie ich deklarované platy sú totiž naozaj asi tak dvakrát nižšie ako ich zahraničných kolegov, a to, že my ostatní máme ešte menej, ich zjavne nezaujíma. Nezaujíma ich ani to, že na zdravotníctvo  musíme my, biedni poddaní, zarobiť, a to tak, že sa uspokojíme s platmi zväčša oveľa nižšími, ako majú oni.  Väčšina z nich si už zjavne povedala: aká pláca, taká práca, a preto skutočnú prácu nechávajú na zdravotné sestry, hoci tie sú platené oveľa horšie. Takmer každodenne medializované pochybenia lekárov nespôsobuje nedostatok odbornosti, ale obyčajný nezáujem. Ešteže majú ÚDZS, ktorý ich z väčšiny prieserov vyseká.

Popravde, ťažko im to zazlievať. Naša krásna vlasť je totiž nastavená na preferovanie zlodejiny, podvodov a drzosti, tak prečo by práve oni mali byť výnimkou. Za morálku si tu nikto nič nekúpi. Zdravie je vraj to najdrahšie, čo máme, tak prečo by malo byť zadarmo, nech si Ústava hovorí, čo chce. Slováci sú už rokmi útlaku takí zocelení, že znesú asi všetko. Že ide o život? No a čo ! Poddaných je stále dosť a čakárne stále plné.

S hejtermi sa nekamarátim

16.10.2020

Nakazených pribúda raketovým tempom. Už nie sme tou krajinou, ktorú pred polrokom obdivovali za jej disciplínu a skvelé výsledky v boji s pandémiou. Prepadávame sa do bahna čoraz viac. Prečo? Nuž nielen pre nedostatočné opatrenia vlády, ktorá z empatie k občanom nevyhlásila tie opatrenia skôr, ale hlavne pre čoraz väčší hnev či až nenávisť tých občanov k [...]

Načo zachraňovať životy?

13.10.2020

„Lebo človek v svojej zlobe je ukrutnejší a zaťatejší ako krokodíl. Jeho srdce je tvrdšie ako kameň, jeho márnivosť ničotnejšia ako prach. Ponor ho do rieky, a len čo mu uschnú šaty, bude taký istý ako predtým. Vrhni ho do smútku a sklamania, a keď sa zviecha, bude zasa taký istý ako predtým…“ (Egypťan Sinuhe) Celý život komusi pomáham. [...]

Čo je dôležitejšie ako život?

05.10.2020

Tak už sme ťa pochovali. Nepomohla ti ani najmodernejšia technika. Odpojili ťa od prístrojov, preložili tvoje bezvládne telo na vozík a previezli z Jisky do márnice. Nikdy za života nebol o teba taký záujem, pohrebné služby sa takmer pobili o to tvoje telo a hyeny v ľudskej koži s vidinou kšeftu ťa uchmatli iným, ale napokon všetko dobre dopadlo. Dobre znamená [...]

Rosie O'Donnell

Trump zvažuje odobrať občianstvo prominentnej komičke, vraj je hrozbu pre ľudstvo

13.07.2025 09:31

O'Donnellová sa s Trumpom vzájomne verejne kritizujú už roky, pričom podľa CNN ich spor trvá prinajmenšom od roku 2006.

gaza

Izraelské údery v Pásme Gazy zabili najmenej 27 ľudí vrátane detí

13.07.2025 09:13

Najmenej 27 ľudí vrátane detí zabili v Pásme Gazy izraelské údery z rána.

Mrakodrap Trump Tower v New Yorku v USA

Trump sa chystá do Rumunska. Chce postaviť luxusný vežiak v centre Bukurešti

13.07.2025 08:55

Rodinná firma amerického prezidenta Donalda Trumpa plánuje postaviť v rumunskom hlavnom meste vežový dom s luxusnými bytmi.

Väzenie

Kriminálnikovi sa podaril nevídaný útek z väzenie: v batožine spoluväzňa

13.07.2025 08:39

Dvadsaťročný muž si odpykával niekoľko trestov.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1758705x
Priemerná čítanosť článkov: 3118x

Autor blogu

Archív