Založ si blog

www. Oži. sk

 

Ako reakciu na žartovnú mládežnícku stránku Zomri.sk, hodlám založiť konkurenčnú, dospelácku, taktiež žartovnú. Na rozdiel od Zomri však mienim propagovať veci optimistické, vitálne, životu prospešné. Chcem tiež – okrem humoru – navrhovať aj praktické riešenia na elimináciu morbídnosti, akú stránka Zomri prináša, a prispieť tak k ozdraveniu patogénnych javov, aké táto stránka do našej spoločnosti vniesla. Veď čo môže byť životu prospešnejšie ako vymetenie všetkých negatív, ktoré životu škodia.

Celú stránku chcem rozdeliť do niekoľkých sekcií. Okrem všadeprítomného humoru, ktorý je vraj korením života, mienim vtipne poukazovať na neduhy, ktoré ovládli našu spoločnosť a navrhnúť riešenia na ich odstránenie.  V sekcii o vzdelávaní chcem napríklad poukazovať na sústavne klesajúcu úroveň inteligencie našej mládeže, ktorá sa prejavuje pri každom porovnávaní so zahraničím, a tiež na alarmujúco zužujúci sa rozsah všeobecných znalostí našich adolescentov. A nielen znalostí, ale ak manuálnych zručností a celkového vzťahu k práci. Myslím si, že je najvyšší čas niečo s tým urobiť, lebo ak tento trend bude pokračovať, o pár rokov v našom štáte už nebude mať kto ani kúriť a svietiť.

Aby to nevyzeralo tak tragicky, návrhy na tieto opatrenia chcem predkladať žartovnou formou, asi ako tento blog, lebo v tom našom štáte je trend tancovať a hrať, aj keď sa potápa. My dospelí a zodpovední totiž musíme hľadať všetky spôsoby, ako nepríjemné opatrenia mládeži zatraktívniť, aby sa náhodou neurazila a aby sme ju – podľa Komenského návodu Škola hrou – aktívne zatiahli do hry na záchranu nášho národa. A keďže podľa Zomri.sk mládež náš národ zachraňovať nechce, musíme im k tomu vytvoriť dôvody. Nadbytok slobody totiž prináša anarchiu, zmätok, chaos. Prosperujúci štát sa dá vybudovať iba za pomoci pravidiel a ich dôsledného dodržiavania – čo tu zjavne chýba. Preto navrhujem: Zákaz podávania alkoholu nedospelým. Znovuzavedenie telesných trestov pre nedospelých. Zavedenie inštitútu previerky morálnej zodpovednosti nedospelých vrátane nápravných opatrení. Znovuzavedenie povinnej vojenskej služby. Zákaz predaja hračiek typu Barbie a povinnú výchovu k materstvu. Prehodnotenie učebných osnov v zmysle posilňovania národnej identity a výchovy k morálke a zodpovednosti…a iné.

Verím, že vyššieuvedené pravidlá sa nám, dospelým, podarí presadiť hravo a s humorom, a že mládež ich prijme rovnako tolerantne, ako sme my prijali humor stránky Zomri.sk.

Všetci chceme byť dobrí

01.12.2019

Som presvedčený o tom, že väčšina ľudí má dobré úmysly a hoci sebectvo a chamtivosť slávi čoraz väčšie úspechy, mierumilovnosť je stále prevažujúcim pocitom v srdciach drvivej väčšiny viac »

Má to v sebe každý z nás

20.10.2019

A všetci o tom vieme. A všetci po tom túžime, akoby to bolo niečo nedosiahnuteľné a vzdialené, hoci sa stačí len načiahnuť a vziať si to. Alebo darovať. Každý z nás má v sebe tú božskú viac »

Prečo im to žerieme aj s navijakom?

15.10.2019

Stredoveký florentský politik a autor literárnych diel o štátnom zriadení Nicolo Macchiaveli vyslovil poučku, ktorá sa nesie stáročiami až do dnešných dní: Rozdeľ a panuj. Otvorene či viac »

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

Ropná plošina

Krajiny OPEC sa dohodli so spojencami na výraznejšom znížení ťažby ropy

06.12.2019 17:00

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci sa dohodli, že v 1. štvrťroku budúceho roka znížia svoju ťažbu o ďalších 500 000 barelov denne.

SR Bratislava súd zmenky ÚVV Markíza Marian Kočner

Prokurátorovi z Threemy dočasne pozastavili výkon funkcie

06.12.2019 16:58

Prokurátorovi Palovičovi ešte v lete tohto roku zaistili policajti mobilný telefón. Dôvodom bola komunikácia s viacnásobne stíhaným podnikateľom Marianom Kočnerom.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 524
Celková čítanosť: 1043618x
Priemerná čítanosť článkov: 1992x

Autor blogu