Založ si blog

www. Oži. sk

 

Ako reakciu na žartovnú mládežnícku stránku Zomri.sk, hodlám založiť konkurenčnú, dospelácku, taktiež žartovnú. Na rozdiel od Zomri však mienim propagovať veci optimistické, vitálne, životu prospešné. Chcem tiež – okrem humoru – navrhovať aj praktické riešenia na elimináciu morbídnosti, akú stránka Zomri prináša, a prispieť tak k ozdraveniu patogénnych javov, aké táto stránka do našej spoločnosti vniesla. Veď čo môže byť životu prospešnejšie ako vymetenie všetkých negatív, ktoré životu škodia.

Celú stránku chcem rozdeliť do niekoľkých sekcií. Okrem všadeprítomného humoru, ktorý je vraj korením života, mienim vtipne poukazovať na neduhy, ktoré ovládli našu spoločnosť a navrhnúť riešenia na ich odstránenie.  V sekcii o vzdelávaní chcem napríklad poukazovať na sústavne klesajúcu úroveň inteligencie našej mládeže, ktorá sa prejavuje pri každom porovnávaní so zahraničím, a tiež na alarmujúco zužujúci sa rozsah všeobecných znalostí našich adolescentov. A nielen znalostí, ale ak manuálnych zručností a celkového vzťahu k práci. Myslím si, že je najvyšší čas niečo s tým urobiť, lebo ak tento trend bude pokračovať, o pár rokov v našom štáte už nebude mať kto ani kúriť a svietiť.

Aby to nevyzeralo tak tragicky, návrhy na tieto opatrenia chcem predkladať žartovnou formou, asi ako tento blog, lebo v tom našom štáte je trend tancovať a hrať, aj keď sa potápa. My dospelí a zodpovední totiž musíme hľadať všetky spôsoby, ako nepríjemné opatrenia mládeži zatraktívniť, aby sa náhodou neurazila a aby sme ju – podľa Komenského návodu Škola hrou – aktívne zatiahli do hry na záchranu nášho národa. A keďže podľa Zomri.sk mládež náš národ zachraňovať nechce, musíme im k tomu vytvoriť dôvody. Nadbytok slobody totiž prináša anarchiu, zmätok, chaos. Prosperujúci štát sa dá vybudovať iba za pomoci pravidiel a ich dôsledného dodržiavania – čo tu zjavne chýba. Preto navrhujem: Zákaz podávania alkoholu nedospelým. Znovuzavedenie telesných trestov pre nedospelých. Zavedenie inštitútu previerky morálnej zodpovednosti nedospelých vrátane nápravných opatrení. Znovuzavedenie povinnej vojenskej služby. Zákaz predaja hračiek typu Barbie a povinnú výchovu k materstvu. Prehodnotenie učebných osnov v zmysle posilňovania národnej identity a výchovy k morálke a zodpovednosti…a iné.

Verím, že vyššieuvedené pravidlá sa nám, dospelým, podarí presadiť hravo a s humorom, a že mládež ich prijme rovnako tolerantne, ako sme my prijali humor stránky Zomri.sk.

Koho voliť?

07.02.2020

Hneď v úvode musím povedať, že sa politike nerozumiem. Ani nechcem. V záujme zachovania zdravého rozumu a akej-takej miery optimizmu z diania okolo nás sa všetkým hrôzam vyhýbam, takže tento viac »

Zdravotníctvo z pohľadu pacienta

21.01.2020

Niet snáď odpornejšieho človeka ako ten, čo si sťažuje na svoje zdravie. Keďže choroby a iné neduhy má každý svoje vlastné, o cudzích nechce počuť ani slovo a uteká pred nimi ako pred viac »

Kazisveti

16.01.2020

V americkom mestečku Livermore, v hasičskej zbrojnici, svieti žiarovka. Svieti tam už takmer 120 rokov. Bola vyrobená v roku 1901,s úmyslom svietiť ľuďom v temnote, nezaťažená ešte „obchodným viac »

Britain Mosque Stabbing

V mešite v centre Londýna pobodali zvolávača k moslimskej modlitbe

20.02.2020 19:19

Polícia incident neoznačila za teroristický útok, hoci ho prešetruje protiteroristické jednotka.

Roger Stone

Bývalého Trumpovho poradcu Stone odsúdili na 40 mesiacov väzenia

20.02.2020 18:46, aktualizované: 19:50

Roger Stone bol vlani uznaný vinným v siedmich bodoch obžaloby

panelak torzo vybuch Presov 01

Pre obyvateľov Mukačevskej ulice vyzbierali vyše 5,1 milióna eur

20.02.2020 17:37

Už počas trvania zbierky mesto začalo vyplácať jednorazové príspevky na preklenutie zložitej životnej situácie.

NR SR: Pietna spomienka na Kuciak a Kušnírová klus

Opoziční poslanci si v parlamente pripomenuli pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice

20.02.2020 17:34

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili vo februári 2018 v ich dome vo Veľkej Mači.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 529
Celková čítanosť: 1097110x
Priemerná čítanosť článkov: 2074x

Autor blogu