Založ si blog

Na tej našej geriatrii. . .

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky politikov či iné nepodstatné sprostosti, na vážne problémy sme sami. Pri rannej káve preberieme nielen všetkých rodinných klientov nemocníc, ale aj potenciálnych zákazníkov pohrebných služieb. Včera sme riešili naozaj odpudivé vredy našej svatky, čoraz ťaživejšiu švagrovu demenciu ako aj postup rakoviny sesternice z druhého kolena. To sú veľmi vážne problémy, ktoré sa nás dotýkajú bezprostredne, lebo aj my sami ich prežívame.

Dnes sme riešili tému odchodu z tohto sveta. Tu sa názory našej komunity rozdeľujú. Kým bohabojná časť rodiny sa trpne porúča do rúk Hospodina a spolieha sa na to, že on rozhodne, čo bude po smrti s ich dušou, my materialisti musíme riešiť najmä otázky tela. Babička Anička prehlásila, že jej je úplne jedno, čo s ňou bude po smrti a necháva len na svedomí pozostalých, ako s jej nebohým telom naložia. Pravdaže, nezaujíma ju ani to, že práve pozostalí túto otázku riešiť musia a ani to, kde na to vezmú peniaze. Babička Helenka zasa má na pohreb odložené, zato ešte nie je rozhodnutá, či chce byť pochovaná alebo spopolnená. Keďže chce mať všetko pod kontrolou aj po smrti, dosť nás to znervózňuje, lebo má dávno po deväťdesiatke a – nechcem kuvikať – ale je načase rozhodnúť sa. Včera sme telefonovali aj s babičkou Boženkou, sedemdesiatničkou s pokročilou rakovinou krčka maternice, ktorá sa stará o svoju deväťdesiatpäťročnú mamu, vraj už pre ňu nemá plienky a či by sme jej mohli nejaké požičať. Jej manžel, sedemdesiatpäťročný invalidný dôchodca, ktorý sa stará o chod domácnosti a má problémy s dýchaním, sa včera zasa dusil. A vraj ich jediný syn je zasa bez peňazí, tak ho museli zasa zasponzorovať.

To naše deti sú oveľa ohľaduplnejšie. Peniaze si od nás pýtajú len zriedka. Zato nás prídu pozrieť takmer na každé narodeniny, meniny či iné sviatky. Babičke aj bonboniéru donesú. Posedia, pojedia, popijú, aj so svojimi starosťami nás oboznámia. O našich problémoch nevedia. Úspešne ich pred nimi tajíme. Majú toho veľa, nechceme ich zaťažovať…

Všetci chceme byť dobrí

01.12.2019

Som presvedčený o tom, že väčšina ľudí má dobré úmysly a hoci sebectvo a chamtivosť slávi čoraz väčšie úspechy, mierumilovnosť je stále prevažujúcim pocitom v srdciach drvivej väčšiny viac »

Má to v sebe každý z nás

20.10.2019

A všetci o tom vieme. A všetci po tom túžime, akoby to bolo niečo nedosiahnuteľné a vzdialené, hoci sa stačí len načiahnuť a vziať si to. Alebo darovať. Každý z nás má v sebe tú božskú viac »

Prečo im to žerieme aj s navijakom?

15.10.2019

Stredoveký florentský politik a autor literárnych diel o štátnom zriadení Nicolo Macchiaveli vyslovil poučku, ktorá sa nesie stáročiami až do dnešných dní: Rozdeľ a panuj. Otvorene či viac »

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

Ropná plošina

Krajiny OPEC sa dohodli so spojencami na výraznejšom znížení ťažby ropy

06.12.2019 17:00

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci sa dohodli, že v 1. štvrťroku budúceho roka znížia svoju ťažbu o ďalších 500 000 barelov denne.

SR Bratislava súd zmenky ÚVV Markíza Marian Kočner

Prokurátorovi z Threemy dočasne pozastavili výkon funkcie

06.12.2019 16:58

Prokurátorovi Palovičovi ešte v lete tohto roku zaistili policajti mobilný telefón. Dôvodom bola komunikácia s viacnásobne stíhaným podnikateľom Marianom Kočnerom.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 524
Celková čítanosť: 1043620x
Priemerná čítanosť článkov: 1992x

Autor blogu