Založ si blog

Musíme si pomáhať 2

 

Musíme si pomáhať – povedala mi  moja žena o pol štvrtej nad ránom hneď nato, ako som položil telefón a zanadával. Volala mi švagriná, celá uplakaná ma prosila, aby som prišiel a pomohol jej hľadať syna, ktorý sa ešte nevrátil domov. Mal na sebe len tenkú bundu, vonku mrzne a veď vieš, aký je – lamentovala.

Vedel som. Môj podarený synovec je supernešťastný tvor, ktorému celý svet ubližuje a preto musí slopať prvú ligu, aby na to zabudol. A keďže na nočný bar nemá a lacné krčmy sú v noci zatvorené, je isté, že leží kdesi v jarku, ako sa to stalo už viackrát. Ešteže boli v túto hodinu prázdne cesty a tých dvadsaťpäť kilometrov som prešiel rýchle, a potom po predpokladanej trase z krčmy svietil baterkou po všetkých temných jarkoch, až napokon pod cintorínskym múrom uvidel toho nešťastníka skrčeného do klbka späť spánkom spravodlivých.  Nuž, poviem vám, ten anjel strážny, čo nad ním bdel, musel byť už riadne unavený. Ležal tam už aspoň päť hodín a ešte nezamrzol, hoci keď sme ho nakladali do auta vyzeral úplne stuhnutý. Čiastočne rozmrzol až v nemocnici a úplne tak o tri dni…

Včera som ho bol pozrieť. Už je doma. Keď ma zbadal, zachmúril sa povedal, že dúfa, že od neho nečakám vďačnosť. Keby som ho tam nechal, mal by už konečne pokoj a nemusel by sa ďalej trápiť na tomto poondenom svete. Ani nevstal z postele, až keď mu mamička doniesla jedlo až tam, bol ochotný vstať a napapať sa. Má už po tridsiatke, ešte nikde poriadne nepracoval, lebo nikto ho nevie oceniť, tak len vyciciava svoju chorú mamu. Keď mi došla trpezlivosť a zhúkol som naňho, dobehla švagriná a doslova ma vypšikala za dvere. Vraj to nemôžem, lebo si chudák čosi urobí, a to by neprežila…

Takže tak.

Pomáhať si musíme…

Všetci chceme byť dobrí

01.12.2019

Som presvedčený o tom, že väčšina ľudí má dobré úmysly a hoci sebectvo a chamtivosť slávi čoraz väčšie úspechy, mierumilovnosť je stále prevažujúcim pocitom v srdciach drvivej väčšiny viac »

Má to v sebe každý z nás

20.10.2019

A všetci o tom vieme. A všetci po tom túžime, akoby to bolo niečo nedosiahnuteľné a vzdialené, hoci sa stačí len načiahnuť a vziať si to. Alebo darovať. Každý z nás má v sebe tú božskú viac »

Prečo im to žerieme aj s navijakom?

15.10.2019

Stredoveký florentský politik a autor literárnych diel o štátnom zriadení Nicolo Macchiaveli vyslovil poučku, ktorá sa nesie stáročiami až do dnešných dní: Rozdeľ a panuj. Otvorene či viac »

Volodymyr Zelenskyj Angela Merkelová Emmanuel Macron Vladimir Putin

Ukrajinský prezident Zelenskyj po rokovaní s Putinom hovoril o remíze

10.12.2019 13:40

V čase konania summitu prišli pod paľbou o život ďalší traja vojaci.

rusko, petrohrad, teroristicky utok, vybuch, supermarket

Organizátor útoku v petrohradskom metre Abror Azimov dostal doživotie

10.12.2019 13:35

Na lavici obžalovaných bolo spolu 11 ľudí. Zvyšní odsúdení dostali tresty väzenia v trvaní od 19 do 28 rokov.

parlament, odlozene verejne hlasovanie,  Hrnciar,

OĽaNO vyzýva Sólymosa, aby bol projekt Hrnčiarovej chaty riadne posúdený

10.12.2019 13:07

OĽaNO vyzýva ministra životného prostredia, aby neignoroval odporúčania ochranárov Národného parku Malá Fatra.

Ostrava, nemocnica, streľba

Šéf firmy, v ktorej pracoval ostravský strelec: Všetci sú nešťastní, že zomreli nevinní

10.12.2019 12:34

Správa o totožnosti predpokladaného páchateľa streľby v ostravskej nemocnici otriasla aj jeho kolegom Radoslavom Musilom.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 524
Celková čítanosť: 1046095x
Priemerná čítanosť článkov: 1996x

Autor blogu