Založ si blog

Musíme si pomáhať 2

 

Musíme si pomáhať – povedala mi  moja žena o pol štvrtej nad ránom hneď nato, ako som položil telefón a zanadával. Volala mi švagriná, celá uplakaná ma prosila, aby som prišiel a pomohol jej hľadať syna, ktorý sa ešte nevrátil domov. Mal na sebe len tenkú bundu, vonku mrzne a veď vieš, aký je – lamentovala.

Vedel som. Môj podarený synovec je supernešťastný tvor, ktorému celý svet ubližuje a preto musí slopať prvú ligu, aby na to zabudol. A keďže na nočný bar nemá a lacné krčmy sú v noci zatvorené, je isté, že leží kdesi v jarku, ako sa to stalo už viackrát. Ešteže boli v túto hodinu prázdne cesty a tých dvadsaťpäť kilometrov som prešiel rýchle, a potom po predpokladanej trase z krčmy svietil baterkou po všetkých temných jarkoch, až napokon pod cintorínskym múrom uvidel toho nešťastníka skrčeného do klbka späť spánkom spravodlivých.  Nuž, poviem vám, ten anjel strážny, čo nad ním bdel, musel byť už riadne unavený. Ležal tam už aspoň päť hodín a ešte nezamrzol, hoci keď sme ho nakladali do auta vyzeral úplne stuhnutý. Čiastočne rozmrzol až v nemocnici a úplne tak o tri dni…

Včera som ho bol pozrieť. Už je doma. Keď ma zbadal, zachmúril sa povedal, že dúfa, že od neho nečakám vďačnosť. Keby som ho tam nechal, mal by už konečne pokoj a nemusel by sa ďalej trápiť na tomto poondenom svete. Ani nevstal z postele, až keď mu mamička doniesla jedlo až tam, bol ochotný vstať a napapať sa. Má už po tridsiatke, ešte nikde poriadne nepracoval, lebo nikto ho nevie oceniť, tak len vyciciava svoju chorú mamu. Keď mi došla trpezlivosť a zhúkol som naňho, dobehla švagriná a doslova ma vypšikala za dvere. Vraj to nemôžem, lebo si chudák čosi urobí, a to by neprežila…

Takže tak.

Pomáhať si musíme…

Koho voliť?

07.02.2020

Hneď v úvode musím povedať, že sa politike nerozumiem. Ani nechcem. V záujme zachovania zdravého rozumu a akej-takej miery optimizmu z diania okolo nás sa všetkým hrôzam vyhýbam, takže tento viac »

Zdravotníctvo z pohľadu pacienta

21.01.2020

Niet snáď odpornejšieho človeka ako ten, čo si sťažuje na svoje zdravie. Keďže choroby a iné neduhy má každý svoje vlastné, o cudzích nechce počuť ani slovo a uteká pred nimi ako pred viac »

Kazisveti

16.01.2020

V americkom mestečku Livermore, v hasičskej zbrojnici, svieti žiarovka. Svieti tam už takmer 120 rokov. Bola vyrobená v roku 1901,s úmyslom svietiť ľuďom v temnote, nezaťažená ešte „obchodným viac »

Čína / Koronavírus /

Počet obetí koronavírusu v Číne stúpol na 1770

17.02.2020 06:42

V provincii Chu-pej - epicentre šírenia nákazy - bolo za uplynulých 24 hodín hlásených 1933 nových prípadov nákazy.

Donald Trump

Trump vyzval Rusko, aby prestalo podporovať 'ohavnosti' Asadovho režimu

17.02.2020 06:09

USA sú podľa neho znepokojené násilím v provincii Idlib na severozápade Sýrie, oznámil v nedeľu Biely dom.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podcast

Nicholsonová: Matovič by nebol horší premiér než Fico

17.02.2020 00:00

Do podcast štúdia Pravdy prišla tentoraz europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová zo strany Sloboda a solidarita.

Sanders / Thunbergová / prank /

Ruskí pranksteri si vystrelili zo Sandersa

16.02.2020 21:13

Zatelefonovali mu a k telefónu mu dali dievča, ktoré predstieralo, že je Greta Thunbergová, a ponúklo mu svoju podporu v predvolebnej kampani, s ktorou Sanders okamžite súhlasil.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 529
Celková čítanosť: 1095007x
Priemerná čítanosť článkov: 2070x

Autor blogu