Je máj – lásky čas

Tak veru, priatelia, je to tu znova.

Tá dlhá zima sa konečne skončila a hoci traja zmrznutí sa ohlasujú dažďom a chladom, jar je nepochybne tu. Príroda ožila. Trávička sa zazelenala, kvietky rozkvitli. Vtáčiky predvádzajú svoje ľúbostné ódy a vo vzduchu poletujú akési beštie čierne muchy a pária sa.

Aj naša suseda si našla nového frajera. Je to zjavne veľmi húževnatý človek, lebo už k nej chodí niekoľko týždňov a ešte neušiel. Všetci si ho za to vážime, pri náhodných stretnutiach na schodoch ho úctivo zdravíme a usmievame sa naňho, lebo suseda kvôli nemu nepije a my sa v noci vyspíme.

Tak veru, priatelia blogeri, už sú tu traja zmrznutí a okrem sviatku práce tu o máji ešte nikto nič pozitívne nenapísal.  Všetci sa zaoberajú smrteľne vážnymi problémami, akoby nevedeli, že smrteľne vážna je iba smrť. Akoby mal najkrajší mesiac v roku prejsť bez zmienky o tom, čo je na ňom výnimočné – o láske. A zdá sa, že ani ja to už nevylepším. Nuž čo, je kríza, môžem sa vyhovoriť na ňu. Aj keď – úprimne povedané – peniaze predsa nie sú všetko. Do vzťahov by sme si krízu vpustiť nemali. Aspoň v tom máji nie.

V súvislosti s jarným obdobím ma napadá už len výrok jedného českého humoristu: Jaro je tady. Všechno pučí, všechno se nalejvá…jen mně nikdo nepučí ani nenalejvá.

Želám vám všetkým krásny a láskyplný máj…

 

 

 

S hejtermi sa nekamarátim

16.10.2020

Nakazených pribúda raketovým tempom. Už nie sme tou krajinou, ktorú pred polrokom obdivovali za jej disciplínu a skvelé výsledky v boji s pandémiou. Prepadávame sa do bahna čoraz viac. Prečo? Nuž nielen pre nedostatočné opatrenia vlády, ktorá z empatie k občanom nevyhlásila tie opatrenia skôr, ale hlavne pre čoraz väčší hnev či až nenávisť tých občanov k [...]

Načo zachraňovať životy?

13.10.2020

„Lebo človek v svojej zlobe je ukrutnejší a zaťatejší ako krokodíl. Jeho srdce je tvrdšie ako kameň, jeho márnivosť ničotnejšia ako prach. Ponor ho do rieky, a len čo mu uschnú šaty, bude taký istý ako predtým. Vrhni ho do smútku a sklamania, a keď sa zviecha, bude zasa taký istý ako predtým…“ (Egypťan Sinuhe) Celý život komusi pomáham. [...]

Čo je dôležitejšie ako život?

05.10.2020

Tak už sme ťa pochovali. Nepomohla ti ani najmodernejšia technika. Odpojili ťa od prístrojov, preložili tvoje bezvládne telo na vozík a previezli z Jisky do márnice. Nikdy za života nebol o teba taký záujem, pohrebné služby sa takmer pobili o to tvoje telo a hyeny v ľudskej koži s vidinou kšeftu ťa uchmatli iným, ale napokon všetko dobre dopadlo. Dobre znamená [...]

fico

Fico mieri s prorastovými opatreniami na tripartitu. V krátkom čase chce stopnúť aj uznávanie homosexuálnych manželstiev

30.05.2026 20:27, aktualizované: 21:11

Premiér ostro odmieta opozičné snahy o odvolávanie Kaliňáka a Gašpara. Pre dron v Rumunsku varuje pred globálnym konfliktom.

nehoda košice auto

Vážna kolízia v Košiciach: Na križovatke do seba vrazili tri autá, na mieste hlásia viacero zranených

30.05.2026 19:30

Na mieste sú záchranné zložky a hliadka Policajného zboru.

požiar hasiči

Oheň pohltil tri rodinné domy aj s autami, škody presiahli 200-tisíc eur

30.05.2026 19:19

Hasiči bojovali s plameňmi vyše šesť hodín.

nehoda autobus maďarsko

Tragická cesta na súťaž: V Maďarsku havaroval autobus s mladými športovcami, vodič nehodu neprežil

30.05.2026 18:11

Viac ako dve desiatky osôb utrpeli pri nehode poranenia.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1867886x
Priemerná čítanosť článkov: 3312x

Autor blogu

Archív