Založ si blog

Na tej našej geriatrii. . .

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky politikov či iné nepodstatné sprostosti, na vážne problémy sme sami. Pri rannej káve preberieme nielen všetkých rodinných klientov nemocníc, ale aj potenciálnych zákazníkov pohrebných služieb. Včera sme riešili naozaj odpudivé vredy našej svatky, čoraz ťaživejšiu švagrovu demenciu ako aj postup rakoviny sesternice z druhého kolena. To sú veľmi vážne problémy, ktoré sa nás dotýkajú bezprostredne, lebo aj my sami ich prežívame.

Dnes sme riešili tému odchodu z tohto sveta. Tu sa názory našej komunity rozdeľujú. Kým bohabojná časť rodiny sa trpne porúča do rúk Hospodina a spolieha sa na to, že on rozhodne, čo bude po smrti s ich dušou, my materialisti musíme riešiť najmä otázky tela. Babička Anička prehlásila, že jej je úplne jedno, čo s ňou bude po smrti a necháva len na svedomí pozostalých, ako s jej nebohým telom naložia. Pravdaže, nezaujíma ju ani to, že práve pozostalí túto otázku riešiť musia a ani to, kde na to vezmú peniaze. Babička Helenka zasa má na pohreb odložené, zato ešte nie je rozhodnutá, či chce byť pochovaná alebo spopolnená. Keďže chce mať všetko pod kontrolou aj po smrti, dosť nás to znervózňuje, lebo má dávno po deväťdesiatke a – nechcem kuvikať – ale je načase rozhodnúť sa. Včera sme telefonovali aj s babičkou Boženkou, sedemdesiatničkou s pokročilou rakovinou krčka maternice, ktorá sa stará o svoju deväťdesiatpäťročnú mamu, vraj už pre ňu nemá plienky a či by sme jej mohli nejaké požičať. Jej manžel, sedemdesiatpäťročný invalidný dôchodca, ktorý sa stará o chod domácnosti a má problémy s dýchaním, sa včera zasa dusil. A vraj ich jediný syn je zasa bez peňazí, tak ho museli zasa zasponzorovať.

To naše deti sú oveľa ohľaduplnejšie. Peniaze si od nás pýtajú len zriedka. Zato nás prídu pozrieť takmer na každé narodeniny, meniny či iné sviatky. Babičke aj bonboniéru donesú. Posedia, pojedia, popijú, aj so svojimi starosťami nás oboznámia. O našich problémoch nevedia. Úspešne ich pred nimi tajíme. Majú toho veľa, nechceme ich zaťažovať…

Len aby dobre bolo

22.04.2018

Hovorí sa, že Slováci sú národ mierumilovný. Verejnosť proti násiliu a Za slušné Slovensko. Keď revolúcia, tak nežná. Naša dobrosrdečnosť ide tak ďaleko, že radšej necháme zločin viac »

Kam na dovolenku: Montenegro tour

20.04.2018

Pri návšteve Čiernej Hory odporúčam výlet s názvom Montenegro tour.Tento výlet po najatraktívnejších miestach tejto krajiny prilákal najviac turistov a skutočne bol nezabudnuteľný. Autobus viac »

Kam na dovolenku: Francúzsko

13.04.2018

Francúzsko nie je pre Slovákov typickou dovolenkovou destináciou, ak nerátame Paríž, kde už mnohí z nás boli. Ja nie. Aj keď sa tam už roky chystám a zrejme sa budem chystať až do smrti. viac »

Rusal, hliník

Ceny hliníka prudko klesli pre nádej na zmiernenie sankcií voči Rusalu

24.04.2018 10:44

USA dali v pondelok americkým zákazníkom najväčšieho ruského producenta hliníka viac času na to, aby sa podrobili sankciám voči Rusalu.

Patrik Pachinger,

Pachinger: Fruni mi sľúbil rozprávkovú odmenu

24.04.2018 10:15

Pred 16 rokmi krachli nebankové spoločnosti Horizont a BMG. Spolu 170-tisíc ľudí prišlo o miliardy vtedajších korún, respektíve na dnešnú menu o stámilióny eur.

Denisa Saková

Smer navrhne za ministerku vnútra Sakovú

24.04.2018 10:14

Podľa informácií denníka Pravda nomináciu Denisy Sakovej na ministerku vnútra odsúhlasilo v pondelok podvečer užšie vedenie strany.

Sergej Skripaľ novičok

Britskí experti začínajú v Salisbury, v mieste otravy Skripaľa, s dekontamináciou

24.04.2018 10:12

Úlohou vojenských expertov je očistiť celý rad lokalít od nervovoparalytickej látky, ktorá bola zrejme použitá na otravu Skripaľovcov.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 460
Celková čítanosť: 722276x
Priemerná čítanosť článkov: 1570x

Autor blogu