Založ si blog

Na tej našej geriatrii. . .

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky politikov či iné nepodstatné sprostosti, na vážne problémy sme sami. Pri rannej káve preberieme nielen všetkých rodinných klientov nemocníc, ale aj potenciálnych zákazníkov pohrebných služieb. Včera sme riešili naozaj odpudivé vredy našej svatky, čoraz ťaživejšiu švagrovu demenciu ako aj postup rakoviny sesternice z druhého kolena. To sú veľmi vážne problémy, ktoré sa nás dotýkajú bezprostredne, lebo aj my sami ich prežívame.

Dnes sme riešili tému odchodu z tohto sveta. Tu sa názory našej komunity rozdeľujú. Kým bohabojná časť rodiny sa trpne porúča do rúk Hospodina a spolieha sa na to, že on rozhodne, čo bude po smrti s ich dušou, my materialisti musíme riešiť najmä otázky tela. Babička Anička prehlásila, že jej je úplne jedno, čo s ňou bude po smrti a necháva len na svedomí pozostalých, ako s jej nebohým telom naložia. Pravdaže, nezaujíma ju ani to, že práve pozostalí túto otázku riešiť musia a ani to, kde na to vezmú peniaze. Babička Helenka zasa má na pohreb odložené, zato ešte nie je rozhodnutá, či chce byť pochovaná alebo spopolnená. Keďže chce mať všetko pod kontrolou aj po smrti, dosť nás to znervózňuje, lebo má dávno po deväťdesiatke a – nechcem kuvikať – ale je načase rozhodnúť sa. Včera sme telefonovali aj s babičkou Boženkou, sedemdesiatničkou s pokročilou rakovinou krčka maternice, ktorá sa stará o svoju deväťdesiatpäťročnú mamu, vraj už pre ňu nemá plienky a či by sme jej mohli nejaké požičať. Jej manžel, sedemdesiatpäťročný invalidný dôchodca, ktorý sa stará o chod domácnosti a má problémy s dýchaním, sa včera zasa dusil. A vraj ich jediný syn je zasa bez peňazí, tak ho museli zasa zasponzorovať.

To naše deti sú oveľa ohľaduplnejšie. Peniaze si od nás pýtajú len zriedka. Zato nás prídu pozrieť takmer na každé narodeniny, meniny či iné sviatky. Babičke aj bonboniéru donesú. Posedia, pojedia, popijú, aj so svojimi starosťami nás oboznámia. O našich problémoch nevedia. Úspešne ich pred nimi tajíme. Majú toho veľa, nechceme ich zaťažovať…

06.07.2018

O morálke Albionu Veľká Británia, monarchia, bašta demokracie a náš vzor, sa dlhodobo prezentuje vo svete ako ochranca morálky a fair-play hry. Značka Made in England predstavuje etalón kvality viac »

Divožienka Darinka

28.06.2018

Príroda je mocná čarodejnica a manipuluje nami viac, ako sme ochotní si pripustiť. Niektorí ľudia pod nánosom kultúrnosti skrývajú živočícha, ovládaného nespútanými pudmi. Tú chatu viac »

Keď sa ti nechce žiť, tak skap

25.06.2018

Miňko bol dieťa priam vymodlené. Rizikové tehotenstvo prinútilo jeho matku sedem mesiacov stráviť v nemocnici a že to bol syn, to po jedinej dcére privítali obaja rodičia s radosťou. Otec, viac »

Vysoké Tatry povodeň chodník

Hasiči pokračujú v odstraňovaní následkov prívalového dažďa V Starej Lesnej

21.07.2018 11:22

Hasiči budú v priebehu soboty odstraňovať následky prívalového dažďa, ktorý zasiahol časť severného Slovenska.

migrant, migracia, imigrant, cernoch

Na Balkáne uviazli desaťtisíce migrantov, odhaduje rakúsky expert

21.07.2018 10:35

Napriek novému presmerovaniu trás v smere do Španielska zostáva situácia na Balkáne napätá. V regióne sa nachádza zhruba 60-tisíc nelegálnych prisťahovalcov.

obchvat, Bratislava, výstavba, cesta, D4

Most cez Dunaj na obchvate Bratislavy bude nebezpečný, tvrdia vodáci

21.07.2018 10:17

Konštrukcia mosta, ktorý bude súčasťou obchvatu Bratislavy, je nebezpečná pre placov a malé lode, tvrdia vodáci. Stavebník aj úrady to odmietajú.

Za slušné Slovensko, Farská, Šeliga, úrad vlády

Publicista Hrabko: Za slušné Slovensko bude robiť niektorým politikom de facto kampaň

21.07.2018 10:13

Publicista Juraj Hrabko zhodnotil dianie na slovenskej politickej scéne. Komentoval nákup stíhačiek, prácu prokuratúry či rozhodnutie hnutia Za slušné Slovensko.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 763787x
Priemerná čítanosť článkov: 1615x

Autor blogu