Založ si blog

Na tej našej geriatrii. . .

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky politikov či iné nepodstatné sprostosti, na vážne problémy sme sami. Pri rannej káve preberieme nielen všetkých rodinných klientov nemocníc, ale aj potenciálnych zákazníkov pohrebných služieb. Včera sme riešili naozaj odpudivé vredy našej svatky, čoraz ťaživejšiu švagrovu demenciu ako aj postup rakoviny sesternice z druhého kolena. To sú veľmi vážne problémy, ktoré sa nás dotýkajú bezprostredne, lebo aj my sami ich prežívame.

Dnes sme riešili tému odchodu z tohto sveta. Tu sa názory našej komunity rozdeľujú. Kým bohabojná časť rodiny sa trpne porúča do rúk Hospodina a spolieha sa na to, že on rozhodne, čo bude po smrti s ich dušou, my materialisti musíme riešiť najmä otázky tela. Babička Anička prehlásila, že jej je úplne jedno, čo s ňou bude po smrti a necháva len na svedomí pozostalých, ako s jej nebohým telom naložia. Pravdaže, nezaujíma ju ani to, že práve pozostalí túto otázku riešiť musia a ani to, kde na to vezmú peniaze. Babička Helenka zasa má na pohreb odložené, zato ešte nie je rozhodnutá, či chce byť pochovaná alebo spopolnená. Keďže chce mať všetko pod kontrolou aj po smrti, dosť nás to znervózňuje, lebo má dávno po deväťdesiatke a – nechcem kuvikať – ale je načase rozhodnúť sa. Včera sme telefonovali aj s babičkou Boženkou, sedemdesiatničkou s pokročilou rakovinou krčka maternice, ktorá sa stará o svoju deväťdesiatpäťročnú mamu, vraj už pre ňu nemá plienky a či by sme jej mohli nejaké požičať. Jej manžel, sedemdesiatpäťročný invalidný dôchodca, ktorý sa stará o chod domácnosti a má problémy s dýchaním, sa včera zasa dusil. A vraj ich jediný syn je zasa bez peňazí, tak ho museli zasa zasponzorovať.

To naše deti sú oveľa ohľaduplnejšie. Peniaze si od nás pýtajú len zriedka. Zato nás prídu pozrieť takmer na každé narodeniny, meniny či iné sviatky. Babičke aj bonboniéru donesú. Posedia, pojedia, popijú, aj so svojimi starosťami nás oboznámia. O našich problémoch nevedia. Úspešne ich pred nimi tajíme. Majú toho veľa, nechceme ich zaťažovať…

Vadí – nevadí

13.09.2018

Schopnosť prežiť je oddávna daná schopnosťou prispôsobiť sa daným podmienkam. Len ten, kto vie zosúladiť svoje potreby s okolitým svetom, dokáže sa preniesť časom a pokračovať vo svojej viac »

O emancipácii trocha inak

24.08.2018

Ženy sú vraj z Venuše a muži z Marsu. Tak sa vysvetľuje to množstvo protirečení, ktoré spolunažívanie opačných pohlaví prináša. Aj príroda je plná protikladov, ktoré si nielen odporujú, viac »

Paraziti lásky

18.08.2018

Zo všetkých povolaní, aké na svete existujú, je najnevýhodnejšie a najnevďačnejšie povolanie rodiča. Presnejšie – povolanie manželky a matky. Kým ešte existovali na svete také veci viac »

bugár

Odchod Žitňanskej Bugára neteší, ale dal sa predpokladať

23.09.2018 14:49

Podľa Remišovej je zbytočné špekulovať, či by sa mohla exministerka stať členom OĽaNO.

jasna, stromy, kalamita, vietor

SHMÚ varuje v oblasti Tatier pred orkánom

23.09.2018 13:39

V okolí Vysokých a Nízkych Tatier sa v noci z nedele na pondelok poriadne rozfúka.

Obete znásilnenia trpia zbytočne dvakrát

V Iráne popravili deväť mužov odsúdených za znásilnenie ženy

23.09.2018 13:04

Irán je na prvých miestach v rebríčku krajín vykonávajúcich absolútny trest.

mayová

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby

23.09.2018 12:11

Nespokojnosť s politikou Mayovej rastie nielen v tábore labouristickej opozície, ale aj v radoch jej Konzervatívnej strany.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 477
Celková čítanosť: 791439x
Priemerná čítanosť článkov: 1659x

Autor blogu