Založ si blog

Na tej našej geriatrii. . .

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky politikov či iné nepodstatné sprostosti, na vážne problémy sme sami. Pri rannej káve preberieme nielen všetkých rodinných klientov nemocníc, ale aj potenciálnych zákazníkov pohrebných služieb. Včera sme riešili naozaj odpudivé vredy našej svatky, čoraz ťaživejšiu švagrovu demenciu ako aj postup rakoviny sesternice z druhého kolena. To sú veľmi vážne problémy, ktoré sa nás dotýkajú bezprostredne, lebo aj my sami ich prežívame.

Dnes sme riešili tému odchodu z tohto sveta. Tu sa názory našej komunity rozdeľujú. Kým bohabojná časť rodiny sa trpne porúča do rúk Hospodina a spolieha sa na to, že on rozhodne, čo bude po smrti s ich dušou, my materialisti musíme riešiť najmä otázky tela. Babička Anička prehlásila, že jej je úplne jedno, čo s ňou bude po smrti a necháva len na svedomí pozostalých, ako s jej nebohým telom naložia. Pravdaže, nezaujíma ju ani to, že práve pozostalí túto otázku riešiť musia a ani to, kde na to vezmú peniaze. Babička Helenka zasa má na pohreb odložené, zato ešte nie je rozhodnutá, či chce byť pochovaná alebo spopolnená. Keďže chce mať všetko pod kontrolou aj po smrti, dosť nás to znervózňuje, lebo má dávno po deväťdesiatke a – nechcem kuvikať – ale je načase rozhodnúť sa. Včera sme telefonovali aj s babičkou Boženkou, sedemdesiatničkou s pokročilou rakovinou krčka maternice, ktorá sa stará o svoju deväťdesiatpäťročnú mamu, vraj už pre ňu nemá plienky a či by sme jej mohli nejaké požičať. Jej manžel, sedemdesiatpäťročný invalidný dôchodca, ktorý sa stará o chod domácnosti a má problémy s dýchaním, sa včera zasa dusil. A vraj ich jediný syn je zasa bez peňazí, tak ho museli zasa zasponzorovať.

To naše deti sú oveľa ohľaduplnejšie. Peniaze si od nás pýtajú len zriedka. Zato nás prídu pozrieť takmer na každé narodeniny, meniny či iné sviatky. Babičke aj bonboniéru donesú. Posedia, pojedia, popijú, aj so svojimi starosťami nás oboznámia. O našich problémoch nevedia. Úspešne ich pred nimi tajíme. Majú toho veľa, nechceme ich zaťažovať…

Veľký brat je tu

28.11.2018

Veľká Británia, monarchia aj bašta demokracie a náš vzor, sa dlhodobo prezentuje vo svete ako ochranca morálky a fair-play hry. Značka Made in England predstavuje etalón kvality a požíva vo viac »

Slovenské mamičky, akých synov máte?

16.11.2018

Milan je mladý, zdravý a silný muž v najproduktívnejšom veku. Mohol by skaly lámať. Kým ale mnohí jeho vrstovníci v tomto čase pracujú, zarábajú peniaze a robia kariéru, on leží opitý viac »

Prečo nám vládnu gauneri?

07.11.2018

„Muž môže ukázať svoju pravú tvár až vtedy, keď dosiahne svoj cieľ“. Na tento citát môjho obľúbeného Miku Waltariho si spomeniem vždy pred voľbami. Z bilboardov sa na nás škeria viac »

dôchodok, predčasný dôchodok, kalkulačka, peniaze, výplata,

Na dlhy bude treba v budúcom roku 4,3 miliardy eur

10.12.2018 13:05

Celková plánovaná potreba krytia štátneho dlhu a deficitu štátneho rozpočtu bude v roku 2019 v hodnote 4,3 miliardy eur.

peniaze - špinavé peniaze - kokaín

Balkánskeho narkobaróna Darka Šariča odsúdili na 15 rokov väzenia

10.12.2018 12:44

Odsúdený bol za pašovanie 5,7 ton kokaínu z Južnej Ameriky do Európy.

húsíovia, jemen, povstalec, militant, zbraň

OSN navrhuje stiahnutie sa jemenských povstalcov z prístavu Hudajda

10.12.2018 12:26

Saudskou Arábiou vedená vojenská koalícia bojujúca údajne zastaví všetky operácie výmenou za stiahnutie sa povstalcov.

peniaze

EIB požičia Slovensku na dopravné projekty takmer 320 miliónov eur

10.12.2018 12:14

Európska investičná banka (EIB) poskytne Slovensku pôžičku vo výške 319,6 milióna eur na spolufinancovanie dopravných projektov

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 484
Celková čítanosť: 828017x
Priemerná čítanosť článkov: 1711x

Autor blogu