Založ si blog

Daj mi pokoj so svojimi starosťami, mám dosť svojich

 

Jedni ťahajú, iní sa vezú. A keďže tých, ktorí naskočili na voz je čoraz viac, treba pevnejšie postroje a silnejší bič na tých, čo ťahajú.

Nie je žiadnym tajomstvom, že tam, kde je ťažká manuálna práca je mladých ľudí ako šafranu. Tú najhoršiu a najslabšie platenú robia spravidla starší ľudia, nezriedka už v dôchodkovom veku. Ani o remeslá nie je medzi mladými záujem, zámočníkov či stolárov je chronický nedostatok a Slovensko už musí kvalifikovaných robotníkov voziť zo zahraničia. Naši mladí v pracovnej dobe sedia za počítačmi, surfujú po internete, čítajú blogy, prípadne hrajú počítačové hry. Vidno to aj tu. V pondelok je čítanosť blogov vysoká a je to tak až do piatku, v sobotu, keď sú všetci doma, rapídne klesá. Je to tak aj v zdravotníctve, väčšina obvodných lekárov je už v dôchodkovom veku a štát rozdáva mladým finančné stimuly, len aby ich na tieto miesta prilákal. Nielen odpor k fyzickej práci, ale aj nechuť prevziať zodpovednosť je pre mladých typická. Prečo je to tak hádam písať nemusím, ústup od morálky prináša ovocie. Čo sa komu nehodí, to škrtne. V tejto tržnej dobe, keď si banky účtujú horibilné percentá za akúkoľvek pôžičku a každý si nechá za všetko zaplatiť, je nezištnosť niektorých „zaostalých“ jedincov smiešna. Zaostalé sú najmä niektoré slovenské mamičky, ktoré každé ráno o pol piatej ráno v pľušti či snehu klusajú na autobus do práce, aby uživili svojho chudáčika synčeka, ktorý vyspáva včerajšiu opicu až do obeda, lebo on by za tie peniaze ani nevstal z postele. Zaostalí sú aj ich otcovia, ktorí kopú kanály na zablatenej ulici, lebo lepšiu prácu nedostali, a nikoho nezaujíma, že s počítačom to vedia tiež. Zaostalí sú aj tí, ktorí sa napriek podlomenému zdraviu starajú o svojich staručkých rodičov, takže o osemdesiat a viacročných sa starajú šesťdesiatnici a starší, ktorí namiesto „zaslúženého odpočinku“ zo svojho dôchodku podporujú aj svoje deti. A ak si niekedy dovolia posťažovať, dostanú odpoveď: daj mi pokoj so svojimi starosťami, ja mám dosť svojich.

Sprostý, kto dáva, sprostejší, kto neberie.

Vybabri skôr, než s tebou vybabrú.

Bezohľadnosť sa stala príkazom doby a hoci každý má možnosť konať aj inak, všetci si radšej na ten voz naskočia. Veď on ho už niekto potiahne. A keď sa ozve svedomie, vždy sa nájde niekto iný, kto to spôsobil. Kapitalisti, komunisti, Fico. Len ja nie…

Vadí – nevadí

13.09.2018

Schopnosť prežiť je oddávna daná schopnosťou prispôsobiť sa daným podmienkam. Len ten, kto vie zosúladiť svoje potreby s okolitým svetom, dokáže sa preniesť časom a pokračovať vo svojej viac »

O emancipácii trocha inak

24.08.2018

Ženy sú vraj z Venuše a muži z Marsu. Tak sa vysvetľuje to množstvo protirečení, ktoré spolunažívanie opačných pohlaví prináša. Aj príroda je plná protikladov, ktoré si nielen odporujú, viac »

Paraziti lásky

18.08.2018

Zo všetkých povolaní, aké na svete existujú, je najnevýhodnejšie a najnevďačnejšie povolanie rodiča. Presnejšie – povolanie manželky a matky. Kým ešte existovali na svete také veci viac »

bugár

Odchod Žitňanskej Bugára neteší, ale dal sa predpokladať

23.09.2018 14:49

Podľa Remišovej je zbytočné špekulovať, či by sa mohla exministerka stať členom OĽaNO.

jasna, stromy, kalamita, vietor

SHMÚ varuje v oblasti Tatier pred orkánom

23.09.2018 13:39

V okolí Vysokých a Nízkych Tatier sa v noci z nedele na pondelok poriadne rozfúka.

Obete znásilnenia trpia zbytočne dvakrát

V Iráne popravili deväť mužov odsúdených za znásilnenie ženy

23.09.2018 13:04

Irán je na prvých miestach v rebríčku krajín vykonávajúcich absolútny trest.

mayová

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby

23.09.2018 12:11

Nespokojnosť s politikou Mayovej rastie nielen v tábore labouristickej opozície, ale aj v radoch jej Konzervatívnej strany.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 477
Celková čítanosť: 791486x
Priemerná čítanosť článkov: 1659x

Autor blogu