Založ si blog

Daj mi pokoj so svojimi starosťami, mám dosť svojich

 

Jedni ťahajú, iní sa vezú. A keďže tých, ktorí naskočili na voz je čoraz viac, treba pevnejšie postroje a silnejší bič na tých, čo ťahajú.

Nie je žiadnym tajomstvom, že tam, kde je ťažká manuálna práca je mladých ľudí ako šafranu. Tú najhoršiu a najslabšie platenú robia spravidla starší ľudia, nezriedka už v dôchodkovom veku. Ani o remeslá nie je medzi mladými záujem, zámočníkov či stolárov je chronický nedostatok a Slovensko už musí kvalifikovaných robotníkov voziť zo zahraničia. Naši mladí v pracovnej dobe sedia za počítačmi, surfujú po internete, čítajú blogy, prípadne hrajú počítačové hry. Vidno to aj tu. V pondelok je čítanosť blogov vysoká a je to tak až do piatku, v sobotu, keď sú všetci doma, rapídne klesá. Je to tak aj v zdravotníctve, väčšina obvodných lekárov je už v dôchodkovom veku a štát rozdáva mladým finančné stimuly, len aby ich na tieto miesta prilákal. Nielen odpor k fyzickej práci, ale aj nechuť prevziať zodpovednosť je pre mladých typická. Prečo je to tak hádam písať nemusím, ústup od morálky prináša ovocie. Čo sa komu nehodí, to škrtne. V tejto tržnej dobe, keď si banky účtujú horibilné percentá za akúkoľvek pôžičku a každý si nechá za všetko zaplatiť, je nezištnosť niektorých „zaostalých“ jedincov smiešna. Zaostalé sú najmä niektoré slovenské mamičky, ktoré každé ráno o pol piatej ráno v pľušti či snehu klusajú na autobus do práce, aby uživili svojho chudáčika synčeka, ktorý vyspáva včerajšiu opicu až do obeda, lebo on by za tie peniaze ani nevstal z postele. Zaostalí sú aj ich otcovia, ktorí kopú kanály na zablatenej ulici, lebo lepšiu prácu nedostali, a nikoho nezaujíma, že s počítačom to vedia tiež. Zaostalí sú aj tí, ktorí sa napriek podlomenému zdraviu starajú o svojich staručkých rodičov, takže o osemdesiat a viacročných sa starajú šesťdesiatnici a starší, ktorí namiesto „zaslúženého odpočinku“ zo svojho dôchodku podporujú aj svoje deti. A ak si niekedy dovolia posťažovať, dostanú odpoveď: daj mi pokoj so svojimi starosťami, ja mám dosť svojich.

Sprostý, kto dáva, sprostejší, kto neberie.

Vybabri skôr, než s tebou vybabrú.

Bezohľadnosť sa stala príkazom doby a hoci každý má možnosť konať aj inak, všetci si radšej na ten voz naskočia. Veď on ho už niekto potiahne. A keď sa ozve svedomie, vždy sa nájde niekto iný, kto to spôsobil. Kapitalisti, komunisti, Fico. Len ja nie…

Len aby dobre bolo

22.04.2018

Hovorí sa, že Slováci sú národ mierumilovný. Verejnosť proti násiliu a Za slušné Slovensko. Keď revolúcia, tak nežná. Naša dobrosrdečnosť ide tak ďaleko, že radšej necháme zločin viac »

Kam na dovolenku: Montenegro tour

20.04.2018

Pri návšteve Čiernej Hory odporúčam výlet s názvom Montenegro tour.Tento výlet po najatraktívnejších miestach tejto krajiny prilákal najviac turistov a skutočne bol nezabudnuteľný. Autobus viac »

Na tej našej geriatrii. . .

16.04.2018

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky viac »

Rusal, hliník

Ceny hliníka prudko klesli pre nádej na zmiernenie sankcií voči Rusalu

24.04.2018 10:44

USA dali v pondelok americkým zákazníkom najväčšieho ruského producenta hliníka viac času na to, aby sa podrobili sankciám voči Rusalu.

Patrik Pachinger,

Pachinger: Fruni mi sľúbil rozprávkovú odmenu

24.04.2018 10:15

Pred 16 rokmi krachli nebankové spoločnosti Horizont a BMG. Spolu 170-tisíc ľudí prišlo o miliardy vtedajších korún, respektíve na dnešnú menu o stámilióny eur.

Denisa Saková

Smer navrhne za ministerku vnútra Sakovú

24.04.2018 10:14

Podľa informácií denníka Pravda nomináciu Denisy Sakovej na ministerku vnútra odsúhlasilo v pondelok podvečer užšie vedenie strany.

Sergej Skripaľ novičok

Britskí experti začínajú v Salisbury, v mieste otravy Skripaľa, s dekontamináciou

24.04.2018 10:12

Úlohou vojenských expertov je očistiť celý rad lokalít od nervovoparalytickej látky, ktorá bola zrejme použitá na otravu Skripaľovcov.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 460
Celková čítanosť: 722273x
Priemerná čítanosť článkov: 1570x

Autor blogu