Založ si blog

O krvi a o vode a o rodine

 

S Milkou som sa zoznámil asi pol roka po rozvode. Znechutenie zo všetkých báb a prísahy, že už nechcem so žiadnou nič mať prešli dosť rýchle a nádej na šťastie mi dodali odvahu skúsiť to znova, lebo nádej vraj zomiera posledná. Na fotke vyzerala tak všedne, ale jej písmenká svedčili o tom, že má krásne srdiečko a túži len po láske.

Pliagou inzerátov sú vzdialenosti. Neviem, čím to je, ale tie najlepšie baby sú tie najvzdialenejšie. Cestoval som za ňou niekoľko hodín. Otvorila mi s dieťaťom v náručí. Vedel som, že má trojročného syna a dúfal, že ešte je dosť malý na to, aby sme si našli k sebe cestu. Žiaľ, ukázalo sa, že tri roky je príliš veľa. Hoci s Milkou sme si veľmi rozumeli a obaja sme túžili zostať spolu, jej dieťa nám to nedovolilo. Už trojročný chlap dokáže neskutočne žiarliť a nepustí k svojej láske nikoho. Snažil som sa s ním skamarátiť a aj sa mi to darilo, ale len potiaľ, kým som sa nepriblížil k jeho mame. V tej chvíli sa z neho stával zúrivý Otelo a kamarát-nekamarát, z mamy dolu. Aj v noci sa budil a kontroloval, či nie sme spolu. Napriek obojstrannej snahe náš vzťah stroskotal.

Neskôr som sa zoznámil s viacerými ženami, ale vo veku 30-40 rokov je bez záväzkov len máloktorá a či už malé alebo väčšie deti pokladajú svoju mamu za svoj majetok, o ktorý nie sú ochotné sa s nikým deliť. Hoci osamelých žien je veľa a túžba po láske veľmi silná, každá dobrá mama napokon podľahne svojim deťom a radšej bude trpieť v samote ako žiť s niekým, kto sa jej deťom nepáči. Krv nie je voda a muž, akokoľvek túžiaci po rodine, vždy narazí na bariéru neporozumenia od tých, ktorí majú tú krvnú skupinu inú. Toto si uvedomuje len málokto a ľudia, ktorí rozbíjajú pokrvnú rodinu často z malicherných dôvodov nevedia, že ani tá najväčšia láska už pokrvnosť nenahradí a bariéry tam budú už navždy. Ja som mal relatívne šťastie, lebo som našiel ženu, s ktorou si rozumiem, ale jej deti nie sú mojimi a nikdy nebudú. A hoci sa všetci snažíme o maximálnu toleranciu tých odlišností, nevyhneme sa občasnému nepochopeniu, prameniacemu zjavne len z toho, že krv nie je voda. Druhá rodina nie je prvá a nikdy nebude. Vykorenenie, spôsobené rozvodom, je už doživotné…

Daj mi pokoj so svojimi starosťami, mám dosť svojich

22.02.2018

Jedni ťahajú, iní sa vezú. A keďže tých, ktorí naskočili na voz je čoraz viac, treba pevnejšie postroje a silnejší bič na tých, čo ťahajú. Nie je žiadnym tajomstvom, že tam, kde je viac »

Musíme si pomáhať 2

16.02.2018

Musíme si pomáhať – povedala mi moja žena o pol štvrtej nad ránom hneď nato, ako som položil telefón a zanadával. Volala mi švagriná, celá uplakaná ma prosila, aby som prišiel a pomohol viac »

Viem, že nič neviem,

07.02.2018

povedal starogrécky filozof Sokrates, jeden z najmúdrejších ľudí všetkých čias, a potom už len mlčal a počúval krik svojej ženy Xantipy... Ľudia sú všelijakí. Niekomu pánboh doprial viac »

pocasie, zima

Arktická zima prichádza z Ruska

24.02.2018 06:00

Opäť si chystajme hrubé pulóvre a teplé bundy. Posledné februárové dni budú poriadne mrazivé a teploty vzduchu nielen v noci, ale aj cez deň budú štípať.

Biely dom, požiar

Do bariéry pri Bielom dome vrazilo auto, vodička bola zadržaná

23.02.2018 23:31

Auto ale nepreniklo do areálu sídla amerického prezidenta.

Zbrane, násilie, deti

Od zbrojárskych firiem v USA sa odvracia čoraz viac partnerov, znepokojení sú aj ich akcionári

23.02.2018 22:12

Štatistiky dokazujú súvislosť medzi rozšírenosťou zbraní medzi obyvateľstvom a počtom obetí streleckých útokov. Prezident Trump chce problém riešiť tak, že rozdá zbrane učiteľom.

trump

Bývalý člen Trumpovho tímu sa priznal v rámci vyšetrovania zásahov Ruska

23.02.2018 22:10

Gates sa priznal k trestným činom sprisahania a nepravdivých výpovedí v rámci vyšetrovania údajných ruských zásahov do amerických volieb v roku 2016.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 443
Celková čítanosť: 678299x
Priemerná čítanosť článkov: 1531x

Autor blogu