Založ si blog

O krvi a o vode a o rodine

 

S Milkou som sa zoznámil asi pol roka po rozvode. Znechutenie zo všetkých báb a prísahy, že už nechcem so žiadnou nič mať prešli dosť rýchle a nádej na šťastie mi dodali odvahu skúsiť to znova, lebo nádej vraj zomiera posledná. Na fotke vyzerala tak všedne, ale jej písmenká svedčili o tom, že má krásne srdiečko a túži len po láske.

Pliagou inzerátov sú vzdialenosti. Neviem, čím to je, ale tie najlepšie baby sú tie najvzdialenejšie. Cestoval som za ňou niekoľko hodín. Otvorila mi s dieťaťom v náručí. Vedel som, že má trojročného syna a dúfal, že ešte je dosť malý na to, aby sme si našli k sebe cestu. Žiaľ, ukázalo sa, že tri roky je príliš veľa. Hoci s Milkou sme si veľmi rozumeli a obaja sme túžili zostať spolu, jej dieťa nám to nedovolilo. Už trojročný chlap dokáže neskutočne žiarliť a nepustí k svojej láske nikoho. Snažil som sa s ním skamarátiť a aj sa mi to darilo, ale len potiaľ, kým som sa nepriblížil k jeho mame. V tej chvíli sa z neho stával zúrivý Otelo a kamarát-nekamarát, z mamy dolu. Aj v noci sa budil a kontroloval, či nie sme spolu. Napriek obojstrannej snahe náš vzťah stroskotal.

Neskôr som sa zoznámil s viacerými ženami, ale vo veku 30-40 rokov je bez záväzkov len máloktorá a či už malé alebo väčšie deti pokladajú svoju mamu za svoj majetok, o ktorý nie sú ochotné sa s nikým deliť. Hoci osamelých žien je veľa a túžba po láske veľmi silná, každá dobrá mama napokon podľahne svojim deťom a radšej bude trpieť v samote ako žiť s niekým, kto sa jej deťom nepáči. Krv nie je voda a muž, akokoľvek túžiaci po rodine, vždy narazí na bariéru neporozumenia od tých, ktorí majú tú krvnú skupinu inú. Toto si uvedomuje len málokto a ľudia, ktorí rozbíjajú pokrvnú rodinu často z malicherných dôvodov nevedia, že ani tá najväčšia láska už pokrvnosť nenahradí a bariéry tam budú už navždy. Ja som mal relatívne šťastie, lebo som našiel ženu, s ktorou si rozumiem, ale jej deti nie sú mojimi a nikdy nebudú. A hoci sa všetci snažíme o maximálnu toleranciu tých odlišností, nevyhneme sa občasnému nepochopeniu, prameniacemu zjavne len z toho, že krv nie je voda. Druhá rodina nie je prvá a nikdy nebude. Vykorenenie, spôsobené rozvodom, je už doživotné…

Len aby dobre bolo

22.04.2018

Hovorí sa, že Slováci sú národ mierumilovný. Verejnosť proti násiliu a Za slušné Slovensko. Keď revolúcia, tak nežná. Naša dobrosrdečnosť ide tak ďaleko, že radšej necháme zločin viac »

Kam na dovolenku: Montenegro tour

20.04.2018

Pri návšteve Čiernej Hory odporúčam výlet s názvom Montenegro tour.Tento výlet po najatraktívnejších miestach tejto krajiny prilákal najviac turistov a skutočne bol nezabudnuteľný. Autobus viac »

Na tej našej geriatrii. . .

16.04.2018

Na našej súkromnej rodinnej geriatrii riešime každý deň veľmi závažné existenčné i neexistenčné problémy. Keďže mládež rieši tak nanajvýš predčasné voľby, slobodu tlače, výroky viac »

Enrique Peňa Nieto

EÚ bude mať obchodnú dohodu s Mexikom, Merkelová a Peňa Nieto to privítali

23.04.2018 00:00

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a mexický prezident Enrique Peňa Nieto v nedeľu privítali novú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a Mexikom, ktorú vyjednávači dohodli v sobotu.

Pakistan, protest

Nikaragua zrušila reformu penzií, pri krvavých protestoch zastrelili novinára

22.04.2018 21:58, aktualizované: 23.04.2018 00:09

Nikaragua zrušila spornú reformu penzií, pre ktorú v krajine vypukli násilné protesty. Medzi obeťami protivládnych protestov je aj miestny novinár.

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

nautilus

Nejasné správy o zlatých muškách

Štatistiky blogu

Počet článkov: 460
Celková čítanosť: 720705x
Priemerná čítanosť článkov: 1567x

Autor blogu